İlçeden
Çarşamba, 27 Ocak 2010 15:30

Araç Dernekleri Federasyonu Lokalinin Açılışı Yapıldı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Araç Dernekleri Federasyonu lokalinin açılışı Pazar günü yapıldı.  

Hava soğuk olmasına rağmen, katılım yüksekti.

Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan yardımcısı hemşerimiz Haluk Tamgaç, Belediye meclis üyeleri, AK Parti Ataşehir ilçe Başkanı ve eski Üsküdar belediye meclis üyesi Kudret Aslan, Tüm Kastamonu Dernekleri Federasyonu Başkanı Memiş Akkaya, Hanönü belediye meclis üyesi ve Hanönü Dernekleri Fedderasyonu Başkanı Cengiz Yıldız, Tosya Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Özden ve bşk. yrd. Ali Şen, Devrakani Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri İsmail Kara ve Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Ergin, Kas-der başkanı Derya Ovalıoğlu,çeşitli ilçe ve köy dernek başkanları ve mahalle muhtarı ve çok sayıda halkın katılımı ile açılış gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Araç Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Alver yaptı. Daha sonra belediye başkanı, kas-der bşk. konuşması ile açılış konuşmalar tamamlandı.

Açılıştan sonra ikramlar ve sohbet sırasında federasyon hakkında bilgi verilildi.
 
Orman İşletme Müdürlüğümüzün kapatılması hakkında  Murat Başesgioğlu ile ikili sohbet ve bilgi alışverişinde bulunuldu.
 
Bu zaman zarfında Federasyon Başkanı Cengiz Yıldız Başesgioğlu ile bilgi alışverişinde bulundu. Başesgioğlu, Hanönü ilçesi ve gurbette yaşayan hemşerilerimizin kanayan bir yarası olan Orman İşletme Müdürlüğümüzün kapatılması ve kazanılan hakkımızın geri verilmemesinin çok kaygı verici bir durum olduğunu  belirtti. Başesgioğlu her ne kadar İstanbul milletvekili olsa da Kastamonulu olmasından ve de var olan bir hakkın elimizden alınmasının bir haksızlık olduğunu belirterek bu konuda kendilerinden destek beklediklerini Hanönü halkı adına talep ettiklerini söyledi.

Ayrıca İl ve İlçe Federasyonlarının artık bir çatı altında toplanarak dernekler ve federasyonlar üstü bir oluşumda birleşmelerinin Kastamonu ve halkına yararlar sağlayabileceği konusunu ilettiğinde bu durumun değerlendirilmesini ve gereğinin yapılması gerektiği fikir birliği ortaya çıktı.

Kastamonu Postası

Okunma sayısı: 3618 Son Düzenlenme Pazar, 05 Nisan 2015 21:02

Yorum Ekle

İşaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun.

Twıtter