Yöreden
Cumartesi, 12 Eylül 2009 14:43

Kocaeli'deki Kastamonulular İftarda Buluştu

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İzmit Merkezinde 2001 yılında kurulan  ve Kocaeli Üniversitesinde okuyan maddi durumu zayıf öğrencilere burs, yurt, internet, bilgisayar, etüd çalışma ortamı sağlamak için çeşitli destekleyici çalışmalar yapan Kocaeli Kastamonu Yüksek Öğrenim Derneği yönetimi, üyeleriyle İzmit Downtown Cafe’de iftar yemeğinde buluştu.

kocaeli iftar
 

Yaklaşık 60 dernek üyesi, Kocaeli Yüksek öğrenim Derneği Başkanı İnş. Müh. Celalettin  Kaya, Başkan Yardımcısı  Av. Özden Sönmez Dobur, Yönetim Kurulu üyeleri Neslihan Velioğlu,  Nevzat Çevik, Erdal Yılmaz'ın ev sahipliğinde Downtown Cafe’de  iftarda  buluştu.

 

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Dernek Başkanı  Kaya, Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan Kastamonulu öğrencilere yardım amacıyla kurulan derneğin bugüne kadar yararlı çalışmalar yaptığını, üniversitede okuyan 500’ün üzerinde öğrenciden durumu iyi olmayanlara ellerinden geldiği ölçüde yardım etmeye çalıştıklarını, çalışmaların bundan sonrada devam edeceğini, yemeğe katılanlara teşekkür etti.

Dernek çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgilendirme konuşması yapan Başkan Yardımcısı Av. Özden Sönmez Dobur’sa üniversite eğitiminin önemini vurgulayarak, maddi durumu zayıf öğrencilere imkanlar ölçüsünde yardım etmeye çalıştıkları, dernek merkezinde öğrencilerin yararlanabileceği çeşitli hizmetler sunulduğunu ve bir dernek sorumlusunun  bulunduğunu söylerken, derneğin bu amacı gerçekleştirmek için daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Derneğin iftar yemeğine kurucu üyelerden Kocaeli Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu ve eşi, Necmettin Hücümen ve eşi,  Konuk işadamı Remzi Kolaylı ve eşi, yazar H.İhsan Sönmez, üye esnaflar, basın mensupları üye öğrencilerden bazıları ve davetliler katıldı. Dernek iftar yemeğin tavsiye kararı olarak,  eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte dernek  faaliyetlerini artırma kararı alındı. İyi dilek ve temennilerle iftar yemeği sona erdi.

iftar
iftar
iftar

Haber Değirmenderehaber.Com'dan alıntıdır.

Okunma sayısı: 3433 Son Düzenlenme Pazar, 05 Nisan 2015 21:02

Yorum Ekle

İşaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun.

Twıtter