Yöreden
Pazar, 10 Nisan 2016 21:32

Sarıyer'de Kastamonu Keşkek Günleri

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sarıyer Kastamonu Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği 26 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında 'Keşkek Festivali' düzenleyecek. Sarıyer kapalı pazar yerinde gerçekleşecek etkinlikte 6 gün boyunca Kastamonu yöresel ürünlerinin tanıtımının ve satışının gerçekleşeceği stantlar da kurulacak.

Konuyla ilgili dernek merkezinde açıklama yapan Başkan Ali Ören, Keşkek Festivali kapsamında Kastamonu’yu Sarıyer’de tüm yönleriyle tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Resmi açılışın 27 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’te gerçekleşeceğini bildiren Ören, “ Keşkek festivalimizde Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin, muhteşem tatlarının, zengin mutfağının, organik ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapılacak. Binlerce kişiye ücretsiz keşkek dağıtımı yapılacak. Başta etkinlik alanı olmak üzere ciddi anlamda bize destek olan Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyoruz. 26 Nisan ve 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Kastamonulular Keşkek Festivali etkinliğimize tüm Sarıyer halkını davet ediyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

Okunma sayısı: 58248

Yorum Ekle

İşaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun.

Twıtter