Yöreden
Pazar, 21 Ocak 2007 14:18

Araç`tan Tren Geçecek

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Vali Mustafa KARA`nın Organize Sanayi Bölgesindeki çalışmaları yerinde incelemesi sırasında Samsun Havza’da bulunan demiryolu ile Karabük’te bulunan demiryolunun Kastamonu güzergahı üzerinden birleştirilmesi gündeme geldi.

Samsun Havza ve Karabük arasında demiryolu bağlantısının Kastamonu üzerinden bağlanması projesinin kendisine iletilmesi üzerine projeyi çok beğendiğini belirten Vali KARA “ Bu konuyu artık sesli düşünmeliyiz” dedi.

Havza’dan Samsun limanına, Karabük’ten Zonguldak limanı’na bağlanan demiryolu ile ilgili görüşleri dinleyen Vali KARA, 220 km.lik demir yolu projesine sıcak baktığını söyledi. Samsun Havza’daki demir yolunun, Kızılırmak vadisi üzeriden Durağan, Hanönü, Taşköprü üzerinden Kastamonu ve Araç istikametinden de Karabük ağına bağlanması projesiyle ilgili Kastamonu’nun Türkiye ve dünyaya açılmasını değerlendiren  Vali Mustafa KARA “ Bunu yüksek sesle dile getirelim” dedi.

Şu an düşünce aşamasında olan proje ile ilgili fikirleri olumlu değerlendiren Vali KARA, Samsun Havza ile Zonguldak limanına ulaşacak proje için bence çok isabetli olur dedi. Ayrıca Vali Mustafa KARA  konu üzerinde duracaklarını ve gereken yerlerle temasa geçeceklerini belirtti.

Kaynak : Araç Haber Gazetesi

Okunma sayısı: 3586 Son Düzenlenme Pazar, 05 Nisan 2015 21:02

Yorum Ekle

İşaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun.

Twıtter